Szybki kredyt pozabankowy dla osób bez zdolności kredytowej bez sprawdzania w bazach bik i krd. Szybka pożyczka prywatna chwilówka sms z komornikiem, bez zdolności kredytowej, pod weksel. Kredyty konsolidacyjne dla bezrobotnych bez zaświadczeń, na niski procent i umowę.

Ferratum Bank – opinie o firmach z Grupy Ferratum

Wspominaliśmy już o tej firmie w naszych publikacjach. Ferratum Bank to dość rozpoznawalna firma pożyczkowa działająca na rynku szybkich chwilówek internetowych. Nie jest to jednak żaden bank. Firma jest zarejestrowana na Malcie. Nie oznacza to, że jest jakąś niepewną instytucją, ale też fakt ten może odrobinę zastanawiać, czemu akurat Malta. Dzięki temu, że firma nie jest zarejestrowana w Polsce, może używać sobie członu “bank” w nazwie. W innym wypadku nie byłoby to możliwe. Ferratum Bank należy do Grupy Ferratum. Otrzymali oni od Komisji Nadzoru Finansowego Malty licencję instytucji bankowej. Jako że jest to Unia Europejska, to w krajach członkowskich firma ta może posługiwać się taką nazwą. Jednak do klasycznego banku w naszym odczuciu jej daleko.

ferratumFirma udziela szybkich pożyczek przez Internet. Specjalizuje się zarówno w pożyczkach krótkoterminowych do 30-60 dni jak i w długoterminowych i ratalnych. Jak to z firmami tego typu bywa, pożyczki te są raczej bardzo drogie. Firma udziela także promocyjnej pierwszej pożyczki gratis. Rzeczywiście jest ona darmowa dla kwoty do 1500 zł i okresu do 30 dni. Jak mieścimy się w tym przedziale i jest to nasza pierwsza pożyczka, to w takim wypadku spłacamy tyle ile pożyczyliśmy. Oczywiście pod warunkiem, że spłacimy ją w terminie. Jest tutaj jednak mały haczyk. Ferratum Bank jest również posiadaczem takich marek jak dość popularna Ekspres Kasa, KasaTAK itp. Jeżeli korzystaliśmy już z innej firmy należącej do Grupy Ferratum, to pierwsza darmowa pożyczka nam nie przysługuje. Dlatego warto to sprawdzić i sobie przypomnieć, żeby się potem niemiło nie zdziwić jak zamiast darmowej pożyczki nam policzą normalne odsetki i opłaty.

Ferratum ma również pośredników działających na naszym rynku, które należą do innych spółek. Przykładem może być tu Ofin, który należy do spółki Sfera Finansów S.A. zarejestrowanej w Warszawie. Przy czym jest to tylko pośrednik, a finalnie pożyczki udziela Ferratum, tym samym jeżeli korzystaliśmy z Ofin także nie przysługuje nam już pierwsza gratisowa pożyczka w innej firmie należącej do Grupy Ferratum.

Bardzo ważne zatem jest, by sprawdzić od kogo dokładnie pożyczamy i pożyczaliśmy w przeszłości, żeby się nie okazało, że myśląc, że bierzemy pierwszą pożyczkę gratis, w efekcie zaciągamy już kolejną w Ferratum.

W zasadzie Ferratum nie ukrywa swojej tożsamości tak jak to robi NetCredit i InCredit – obie platformy to ta sama firma. Na każdej stronie firm pożyczkowych należących do Grupy Ferratum oraz ich partnerów widnieje wyraźnie logo Ferratum Bank.

W sieci firma ma różne opinie, co jest typowe dla firm pożyczkowych. Są lepsze i są gorsze. Nie wyróżnia się jakoś szczególnie. Można skorzystać jak się już wykorzystało pierwszą pożyczkę w Vivus i Wonga, ale trzeba uważnie sprawdzić, czy na pewno to nasza pierwsza pożyczka w tej firmie.

Źródła:

  1. ferratumbank.pl – strona Ferratum Bank
  2. antyhaczyk.blogspot.com/2015/12/ferratum-bank-opinie-o-pozyczkach.html “Ferratum Bank – opinie o pożyczkach online w tej firmie” – Blog AntyHACZYK
  3. ekspreskasa.pl – Strona firmy Ekspres Kasa
  4. ofin.pl – Strona firmy Ofin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*