Szybki kredyt pozabankowy dla osób bez zdolności kredytowej bez sprawdzania w bazach bik i krd. Szybka pożyczka prywatna chwilówka sms z komornikiem, bez zdolności kredytowej, pod weksel. Kredyty konsolidacyjne dla bezrobotnych bez zaświadczeń, na niski procent i umowę.

Kto udziela przez internet pożyczki prywatne bez BIK

Pożyczki prywatne to termin znany nam od 2005 roku. Wówczas powstał w Wielkiej Brytanii serwis internetowy ZOPA. Model działania serwisu polegał w głównej mierze na pożyczaniu pieniędzy wśród zarejestrowanych użytkowników-bez pośrednictwa instytucji finansowych.

W Polsce usługi social lending pojawiły się dopiero cztery lata temu. W marcu 2008 roku rozpoczął działalność serwis Kokos.pl. Pierwszy w Polsce portal pożyczek społecznościowych funkcjonuje na zasadzie dwóch sekcji. Pierwsza z nich dotyczy osób dysponujących nadwyżką finansową i chcących udzielić wsparcia innym użytkownikom. Sekcja „chcę pożyczyć” jak sama nazwa wskazuje odnosi się do osób wykazujących potrzebę drobnej pożyczki. Usługi social lending powstały głównie z myślą o klientach bez zdolności kredytowej. Pożyczki prywatne w Internecie udzielane są bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Portale pożyczek społecznościowych zabezpieczają się poprzez umowy z firmami windykacyjnymi.

Statystyczny użytkownik usług social lending w Polsce pożycza średnio 1600 złotych. Natomiast jeśli chodzi o stawki oprocentowania tego kapitału to oscylują one wokół 15 procent. Biorąc pod uwagę oferty banków i instytucji parabankowych to jest to korzystne rozwiązanie. Niestety pożyczki prywatne w sieci nie rozwijają się w zadawalającym tempie. Specyfika naszego społeczeństwa(m.in. umiarkowane zaufanie do internetowych usług i nowinek)sprawia, iż portale pożyczek społecznościowych nie przynoszą okazałych zysków. Ich zarobek to przede wszystkim prowizje od zawieranych transakcji.

  • Maria z Łodzi, 20 czerwca 2012, 08:57

  Odpowiedz

  Ja bym się bała pożyczać pieniądze od nieznajomej osoby… a jeszcze bardziej bałabym się pożyczyć pieniądze komuś obcemu. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kto jest tą drugą osobą i jakie konsekwencje mogą grozić w przypadku zetknięcia się z kimś takim.

  • pożyczka bez sprawdzania w BIK-u, 26 czerwca 2012, 09:24

  Odpowiedz

  Prywatnym pożyczkodawcą nie chciałabym być, bo zawsze można się natknąć na jakiegoś oszusta. W BIK-u takiej osoby się nie sprawdzi, bo tam mogą tylko banki, pozostaje KRD itp., ale tak naprawdę to trzeba osobie zaufać. Niestety Polacy, którzy szukają pożyczki prywatnej bez BIK na pewno mają coś na sumieniu, więc nie wiem czy jest sens takiemu dawać pieniądze, kiedy jest ogromne prawdopodobieństwo, że się ich już nie odzyska?!

  • Pożyczka bez bik, 28 czerwca 2012, 13:29

  Odpowiedz

  A ja nie chciałbym ani pożyczać komuś ani od kogoś – oszust może trafić się w obu przypadkach. Może nim być zarówno pożyczkobiorca, który nie będzie spłacał pożyczki jak i pożyczkodawca, który może kombinować i wyciągnąć z nas więcej niż potrzeba. Wolę chyba zwykłe banki, chociaż tam zwykle jest trudniej dostać pożyczkę.

  • Anka Poznań, 22 sierpnia 2012, 07:05

  Odpowiedz

  Znajoma skorzystała z takiej pożyczki i wniosek z tego jest jeden – nigdy więcej!!! Kosztowało ją to fortunę, bo spłaciła 2 razy więcej niż pożyczyła. Takich pożyczek nie regulują chyba żadne przepisy… po prostu wolna amerykanka!

  • pozabankowa pożyczka prywatna bez bik i krd, 28 sierpnia 2012, 17:07

  Odpowiedz

  te wszystkie bazy bik big i krd nie dają mi już normalnie spać po nocach bo wiecznie gdzieś tam trafiam w jakimś banku na to że gdzieś ta mnie wpisali i nie mam już chyba szany na żadną normalną pożyczkę bankową. jedyne co mi chyba teraz pozostaje to dobra i uczciwa pożyczka pozabankowa od osób prywatnych i to takich którzy nie biorę pod uwagę złych wpisów i negatywnych opinii z powyższych baz. Pożyczki pozabankowe lub dobre i sprawdzone prywatne to to co musze znaleźć i nie wiem jak i gdzie mogę od takich instytucji pożyczyć pieniądze szybko i na nie duży procent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*